Europejskie Słoneczne Dni - akcja ekologiczna

W maju, po raz pierwszy w Polsce odbywają się Europejskie Słoneczne Dni. Jest to akcja ekologiczna o charakterze informacyjnym i edukacyjnym, której celem jest ochrona środowiska poprzez wykorzystywanie energii słonecznej.

W ramach projektu "Europejskie Słoneczne Dni" Powiślańska Regionalna Agencja Zarządzania Energią  przeprowadziła 12 maja akcję edukacyjną w Szkole Podstawowej w Korzeniewie. Przybyli uczniowie dowiedzieli się jak oszczędzać energię, czym są odnawialne źródła energii, oraz przede wszystkim jak i gdzie można wykorzystać  energię pochodzącą ze Słońca.

Najpierw za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawiciele PRAZE starali się przybliżyć uczniom jakie są źródła energii odnawialnej, czyli OZE i w jaki sposób z nich korzystać; przedstawili także jak oszczędzać energię elektryczną i cieplną. W celu przedstawienia słuchaczom OZE, pracownicy PRAZE posłużyli się  zestawem edukacyjnym (walizka z modelami wykorzystującymi do wytworzenia energii elektrycznej odnawialne źródła energii). Wszyscy mogli zobaczyć na własne oczy jak działa przede wszystkim ogniwo fotowoltaiczne ale również  model elektrowni wiatrowej czy wodnej. 

Następnie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie każdy dostał naklejkę promocyjną ESD oraz balonik i ulotki. Ponadto chętni mogli wziąć udział w teście sprawdzającym co już wiedzą o OZE. Test składał się z 10 pytań na które uważni słuchacze z pewnością usłyszeli odpowiedzi podczas wcześniejszej prelekcji.

Osoby, które uzyskały najwięcej punktów w nagrodę uczestniczyły w wyścigu samochodów zdalnie sterowanych. Zwycięzcy otrzymali czapeczki oraz koszulki z logo ESD.

2011-05-18

Statystyki strony:

Dzisiaj: 265
Wczoraj: 333
Obecny miesiąc: 11586
Poprzedni miesiąc: 10436
Obecny rok: 22022
Poprzedni rok: 54363

Wszystkich wizyt: 23853