Archiwum

1  |  2  |  3  |  4  |  5    

Nowa siedziba Agencji (2015-12-07)

Zapraszamy do nowej siedziby Powiślańskiej Regionalnej Agencji Zarządzania Energią w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo- Technologicznym. 

Powiślańska Regionalna Agencja Zarządzania Energią, Górki 3A, 82-500 Kwidzyn

Tel. +48 55 619 31 51 (wew. 1200)

 więcej

Minister Środowiska Maciej Grabowski z wizytą w PRAZE i EKOTEC (2015-05-04)

   Dnia 30.04.2015 r. Minister Środowiska Maciej Grabowski w ramach swojej wizyty w Kwidzynie odwiedził siedzibę firmy EKOTEC i PRAZE. Na spotkaniu rozmawiano nt. odnawialnych źródeł energii, Programie Priorytetowym PROSUMENT oraz działalności Powiślańskiej Regionalnej Agencji Zarządzania Energią.

 

 

 

Galeria zdjęć kliknij

 więcej

Sprawozdanie z osiągniętego efektu rzeczowego oraz ekologicznego w ramach zadania „Inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych - opracowanie aplikacji do tworzenia baz danych” (2015-04-30)

W okresie od 15.05.2014 r. do 30.04.2015 r. Powiślańska Regionalna Agencja Zarządzania Energią realizowała zadanie pn. „Inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych - opracowanie aplikacji do tworzenia baz danych”. Głównym celem realizacji zadania było dostarczenie praktycznego narzędzia, umożliwiającego usystematyzowanie informacji pozwalających na gospodarowanie energia na terenie działania jednostek samorządu, w celu wdrożenia skutecznych działań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, zwiększania efektywności energetycznej oraz rozwoju odnawialnych źródeł.

 

Korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
 

 

 więcej

Konferencja dla samorządów, Kwidzyn 28.04.2015 r. (2015-04-30)

    W ramach zadania pn. „Inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych - opracowanie aplikacji do tworzenia baz danych” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku została opracowana aplikacja komputerowa zezwalająca na opracowanie baz danych przez samorządy do celów szczegółowej inwentaryzacji emisji do powietrza gazów cieplarnianych, która umożliwi usystematyzowanie informacji pozwalających na gospodarowanie energią na terenie działania jednostek samorządu. Materiał został opracowany przez pracowników Powiślańskiej Regionalnej Agencji Zarządzania Energią oraz współpracujących z Agencją ekspertów z dziedzin efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii, zarządzania kosztami energii.
   Dnia 28 kwietnia. 2015 r. w Urzędzie Gminy w Kwidzynie została zorganizowana konferencja dla samorządów z terenu województwa pomorskiego.
   Na konferencji przedstawiona została prezentacja nt. możliwości aplikacji i pokaz użytkowania. Uczestnicy wypowiedzieli się pozytywnie o aplikacji deklarując jednocześnie chęć udziału w testowaniu i użytkowaniu aplikacji, stwierdzili że baza jest dobrym punktem wyjścia do dopracowania narzędzia upraszczającego analizy obciążenia środowiska gazami cieplarnianymi. W konferencji wzięło udział 30 przedstawicieli JST oraz firm z terenu województwa pomorskiego.

Galeria zdjęć kliknij

 


 

Korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

 więcej

Aplikacja do opracowywania baz danych do inwentaryzacji gazów cieplarnianych (2015-04-24)

Serdecznie zapraszamy do pobrania aplikacji skierowanej do Samorządów, która pozwoli opracować bazę danych do inwentaryzacji gazów cieplarnianych. Aplikacja została stworzona przez Powiśłańską Regionalną Agencję Zarządzania Energią w ramach zadania pn. "Inwentaryzacja emisji gazów cieplarnianych - opracowanie aplikacji do tworzenia baz danych” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Pobierz pełną wersję aplikacji 

 

 

Korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

 więcej

Statystyki strony:

Dzisiaj: 436
Wczoraj: 311
Obecny miesiąc: 4935
Poprzedni miesiąc: 15389
Obecny rok: 41491
Poprzedni rok: 54363

Wszystkich wizyt: 38587